Bahattin Yıldız MTTB’yi Anlatacak

Her hafta farklı bir konukla farklı bir konuya dair seminerler düzenleyen Gençlik Kültür Merkezi’nin bu haftaki konuğu Bahattin Yıldız.

Türkiye’de organize İslami hareketin ilk örneklerinin ortaya çıktığı 1970’li yıllardaki ‘İslami’ çalışmaların ve “İslamcı Gençliğin Birinci Evresi – MTTB – Akıncılar” tecrübesinin konuşulacağı Genç Söyleşiler’de, İslami camianın birinci evresinin doğruları ve yanlışları da masaya yatırılacak.

Bahattin Yıldız Kimdir?

‘Karda Ayak İzleri’, ‘Güllerin Vedası’ ve ‘Kar Çiçeği’ isimli edebi eserlerin de sahibi olan Bahattin Yıldız, Türkiye’de 1970’li yıllardan bu tarafa İslami camianın seyrini içeriden takip eden bir isim.

İslami camianın içerisinde yaşanan tartışmaları ve buhranları, Afganistan’ın Sovyetler tarafından işgal edildiği dönemde Türkiye’deki İslami hareketin evrenselleşme sürecini ve nihayet İslami hareketin nasıl bir seyr-i süluk ile bugünlere geldiğini bilenlerden birisi.

Bahaddin Yıldız ile Genç Söyleşiler Ne Zaman, Nerede?

Bahaddin Yıldız’ın konuk olacağı, “İslamcı Gençliğin 1.Evresi, MTTB&AKINCILAR” semineri, 17 Nisan 2010 Cumartesi akşamı saat 19:30’da Gençlik Kültür Merkezi’nde olacak.

İskenderpaşa Mah. Açıklar Sok. No:12/A Kıztaşı-Fatih adresinde bulunan Gençlik Kültür Merkezi’ne, 0212 521 93 51 numaralı telefondan da ulaşılması mümkün.

Özgün Duruş

Read Previous

Namaz, Ticaret ve Adalet Hz.Şuayb

Read Next

İslamcı Gençliğin 1. Evresi MTTB & AKINCILAR